Стандартизація Бізнесу

+38(095)-350-22-44

пон. – п'ят.
10:00–19:00

укр рус

Стандартизація бізнесу - оптимізація бізнес-процесів, оргструктура компанії, управлінський консалтинг

 

Управлінський консалтинг.
Робити все своїми силами чи залучити консалтингову компанію?

При розвитку і зростанні компанії власники часто стикаються з питанням побудови і розвитку системи управління. А внаслідок постає наступний важливе питання - який для цього вибрати ресурс.

Існує два основних шляхи

  • реалізація проекту своїми силами (внутрішніми співробітниками компанії)
  • шляхом залучення консалтингової компанії.

У кожному з цих варіантів є свої позитивні і негативні моменти. Дуже часто зустрічається така думка, що внутрішні співробітники знають компанію краще, тому що постійно працюють у ній, а отже можуть побудувати ефективну систему управління. До розчарування власників бізнесу це твердження є помилковим. В першу чергу, співробітникам не вигідно будувати систему управління, їх влаштовує «бардак», який відбувається, відсутність чітких функцій та зон відповідальності. По-друге - терміни. Внутрішні фахівці компанії, як показує практика, на стільки затягують виконання будь-яких проектів, що ті з часом втрачають свою актуальність і значимість. Це відбувається тому, що подібні зміни необхідно впроваджувати динамічно, а не розтягувати на невизначений термін. Природно, що тимчасові витрати ведуть за собою фінансові витрати, і проект виявляється нерентабельним і збитковим для компанії. Ну і третій важливий момент - всередині компанії немає професіоналів у даній галузі. Всі гідні бізнес-консультанти або надають індивідуальні послуги, або працюють під егідою консалтингових компаній.

Переваги консалтингової компанії

Управлінський консалтинг - тобто, залучення сторонньої консалтингової компанії, є більш раціональним рішенням завдання. По-перше, ви залучаєте фахівців, які працюють безпосередньо в необхідній вам сфері. По-друге, знання і досвід консультантів перевищує в рази досвід внутрішніх співробітників. По-третє - при співпраці зі сторонньою організацією - оплата за послуги відбувається поетапно, а внутрішнім співробітникам доводиться платити зарплату незалежно від результатів та їх досягнень.

Внутрішній співробітник або консалтингова компанія?

Щодо думки, що внутрішній спеціаліст краще знає компанію і тому виконає проект ефективніше. Співробітник, що працює всередині компанії, не бачить картину цілком, плюс як у найманого працівника йому притаманні певні страхи і традиції поведінки у своєму колективі. Консалтинг на те і консалтинг, щоб бачити картину з боку, давати практичні рекомендації, контролювати терміни і етапи проекту, але при цьому і постійно комунікувати з персоналом і спільно виконувати певні завдання.

Вибір консалтингової компанії

Як же при виборі консалтингової компанії зрозуміти і дізнатися, наскільки вона ефективна. Є кілька атрибутів професіоналів: наявність якісного сайту, портфоліо - завжди потрібно запрошувати цю інформацію для розуміння практичного досвіду, відгуки і рекомендації - прочитавши рекомендаційні листи або переговоривши з попередніми клієнтами завжди можна зробити певний попередній висновок, який згодом допоможе зробити вибір.

Отже, підвівши все вищесказане, робимо висновок: кожною важливою справою повинні займатися професіонали. Тому що в першу чергу необхідний якісних і ефективний результат. Робота заради роботи - це доля некомпетентних працівників.

Чому ми?

Дмитро Негода
(керівник компанії)